Idegen nyelvi témahét

Állatok Világnapja 2018

2018. 10. 3-5. között került megrendezésre az idegen nyelvi témahét, melynek témája az Állatok Világnapjához kapcsolódott.

A témát az iskola valamennyi tanulója a projektpedagógia alkalmazásával, sokszínű módszertani eszközök és változatos tevékenységtípusok segítségével dolgozta fel három napon keresztül.

A 4. a és b osztályosok rendhagyó környezetismereti órán vettek részt a felsőlajosi Magán Zoo-ban. Megismerkedtek az itt élő állatokkal, láthatták, hogy az állatok nagy, tágas kifutókban és szeretetben élnek ezen a helyen. A gyerekek nagy örömmel vették birtokba a játszóteret is. Sok új élménnyel és tapasztalattal gazdagodtak.

Az iskolai könyvtárban Papp Klára könyvtáros könyvkiállítást rendezett ismeretterjesztő könyvekből és délutáni foglalkozásokat tartott a gyerekeknek, ahol verseket, meséket olvashattak az állatokról.

A különféle típusú szövegek megértése, felhasználása, információk gyűjtése és feldolgozása során fejlődött a tanulók szóbeli és írásbeli kommunikációs készsége.

A témahét során növekedett a tanulók motiváltsága, ismereteik jelentősen gyarapodtak, készségeik fejlődtek.

2018. 10. 07.

Kovács Gabriella