Céglátogatás az IQ Kecskemét Ipari Kutató Kft.-ben

A Bács-Kiskun Megyei Kereskedelmi és Iparkamara a „Jövőd a tét” címmel megrendezett Pályaválasztási Kiállítás ideje alatt céglátogatásra invitálta a 8. osztályos tanulókat 2018. október 26-án.

A program keretében iskolánk 8.a osztályos tanulói az IQ Kecskemét Ipari Kutató Kft.-ben jártak.

A diákok betekintést nyertek az IQ Ipari Innovációs Központ technológiai műhelyébe. A központ egy olyan szellemi- és innovációs műhely (techshop és technológiai tér), amely egy ötlet megszületésétől, egészen a piacra vitelig támogatja az innovációs beruházásokat.

Az IQ projekt több elemből épül fel. Az épület ad helyet az oktatási, szolgáltató, gyártó területeknek. Itt vannak az új tervező és modellező szoftverek, illetve a működtetéshez szükséges hardver eszközök és egyéb kiegészítő berendezések.

A tanulóknak bemutatták a 3D nyomtatók működését is. A gyártó üzemben a diákok az ipari robotok munkájával is megismerkedtek.