Diákönkormányzat

Költészet napja

“Nem szükséges, hogy én írjak verset, de úgy látszik, szükséges, hogy vers irassék, különben meggörbülne a világ gyémánttengelye.”

József Attila szavaival köszöntök mindenkit szeretettel iskolánk hagyományos irodalmi délutánján.

Azért gyűltünk össze, hogy mint 1964 óta minden április 11-én versekkel örvendeztessük meg egymást.

Hagyományosan József Atillához köthető a dátum, ám  Mária Sándor is e napon

Április 11-e a magyar költők ünnepnapja. De ki is a költő?

Isteni küldetésű jövendőmondó, a társadalom lelkiismerete, a csendesek szókimondója, hétköznapi ember? Vagy mindez együttvéve Juhász Gyula szerint költő az, aki megállítja a mulandóság napját az égen. A bölcsek szerint a költő a mindenség adósa, aki a kamatot és a bírságot bánattal fizeti meg. A költő nem misztikus lény, akit néha olyan magasra emeltek, hogy alig lehetett látni az embert. Hanem olyan ember, akinek érzékeny lelke megsokszorozza a látást, így finom árnyalatokban is érzékeli az őt körülvevő világ minden rezdülését. Példát ad hitével, a teljességre való törekvésével. Olyan szeretetre tanít, amely tiszteletben tartja az emberi méltóságot: tiszta, megértő, együttérző, minden ember iránt nyitott a szeretetre.

Vendégünk volt Sirkó László színművész úr iskolánk hagyományos költészet napi műsorán.

20150410_142001

A további képekért kattintson ide.