Eredményeink

2016/2017. tanév

Május 12-én díjátadó ünnepségen jártunk

a Corvin Mátyás Általános Iskolában!

A Madarak és fák napja alkalmából “Színek a természetben” címmel kiírt rajzpályázaton

Horváth Kitti 6. a osztályos tanuló alkotása

különdíj kategóriában díjazásra került.

Clipboard01

Clipboard02

Gratulálunk Neki és

felkészítő tanárának, Csorbáné Szabó Csillának.

Díjátadó ünnepségen jártunk

2017. május 6-án!

A kecskeméti Brill Kft.

“Büszkék vagyunk Rád!” címmel rajzpályázatot hirdetett.

A témája, milyennek képzeled el a jövő SKODA családi autóját?

Clipboard01

Iskolánk két  4.a osztályos tanulója,

Szűcs Dominik és Virtala Ádám közös alkotása

különdíjat nyert,

a legkomplexebb gondolkodásmód jegyében.

Clipboard02

Gratulálunk nekik.

Idén március 9-én megrendezésre került a Petőfi Szavaló Verseny a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskolában, amelyre tanulóink lelkesen készültek. A felsős tagozatot minden évfolyamról egy-egy diák képviselte:

Tanco Chynthia (8.a) II. helyezés

Ábel Márton (6. a)

Benyó Balázs (7. a)

Kósa Edina (5. a)

Gratulálunk tanulóinknak és felkészítő tanáraiknak: Tomek Máriának és Mészáros Dávidnak az eredményes részvételért!

Lánchíd-Darvas Kupa

2017. február 11-én, szombaton került megrendezésre a Lánchíd-Darvas Kupa Terematlétikai Verseny megyei döntője. A délelőtti versenyszámokat (60 méteres síkfutás, távolugrás) a Bóbis Gyula Edzőcsarnokban, a délutániakat (súlylökés, magasugrás, 1000 méteres síkfutás, 4×2 körös váltófutás) a Lánchíd Utcai Sportcsarnokban tartották meg.

Iskolánkat két leányzó képviselte.

Tancho Chynthia, 8. A osztályos tanuló, súlylökésben tette próbára tudását, és sikeresen kvalifikálta magát a döntőbe, ahol az előkelő 8. helyezést szerezte meg 8 méter 70 centiméteres lökésével. Ő a IV. korcsoportosok között versenyzett.

Sipos Kornélia, 7. A osztályos tanuló, első versenyszáma a súlylökés volt ahol szintén a döntő résztvevőjeként a III. korcsoportosok között 9 méter 40 centiméteres lökésével a 7. helyet szerezte meg. Mindketten 2kg-os súlygolyóval versenyeztek.

A verseny vége felé közeledve az Arany János Általános Iskola III. korcsoportos leány váltójának szüksége volt egy váltótagra. Rövid rábeszélés és biztatás után a mi Nellikénk bevállalta, hogy harmadik váltótagként kisegíti testvériskolánk csapatát. 2 futamot indítottak, és hősiesen helytállva élete első váltóversenyén bronzéremhez segítette a csapatot.

Az elért eredményekhez szívből gratulálunk és további sportsikereket kívánunk.