Művészeti irányultságú első osztályokat

indít a kecskeméti

Móra Ferenc Általános Iskola

“A tehetség önmagában elvész, ha nincs egy külső szem,

aki azt meglátja, kéz, amely ápolja, segíti és utat mutat a jövőbe.”

A kecskeméti Móra Ferenc Általános Iskolában nagy hagyományai vannak a művészeti nevelésnek. A művészeti irányultságú két első osztályunkba szeretettel várjuk azokat a leendő első osztályos tanulókat, akik nyitottak a művészetek különböző ágai iránt. Osztályainkban kiemelt fontosságú a rajz, képzőművészet és a néptánc oktatása. Tanítványainkkal megismertetjük a néphagyományokat, a néptánc alapjait. A művészeti nevelés felmenő rendszerben történik, így a jelenlegi 1. 2. 3. ill. 5. osztályban már szép sikereket érnek el csoportjaink.  Iskolánk Pedagógiai Programjában kiemelt fontosságú a művészetek ápolására nevelés. A leendő első osztályokban a rajz, képzőművészet oktatása emelt óraszámban történik, a néptánc oktatása az öt testnevelés óra terhére az első osztályokban heti 1 órában folyik. A délelőtti képességfejlesztést nagyszerűen kiegészíti a délutáni időszakban folyó művészeti szakkörökben végzett munka. A művészeti nevelést, képességfejlesztést kiváló, szakmailag jól felkészült pedagógusok közvetítik a gyermekek felé. A tanítók személyre szabottan végzik a tehetséggondozást és felzárkóztatást, több gyakorlóanyag beiktatásával biztosítják a differenciálást, egyéni ütemben való haladást. A művészetek terén tehetséges tanulóink az elmúlt évek alatt több városi és megyei rendezvényen is részt vettek.

Iskolánkban megalakulásától kezdve több éven keresztül ének-zene tagozatos oktatás folyt, diákjaink nagyon szép sikereket értek el, a kórusversenyeken, rendszerint I. helyezést, aranyminősítést kaptak. Az ének-zene tagozat megszűnése után a művészetek más ágát szerettük volna életre kelteni iskolánk falai közt, így a tantestület úgy határozott, hogy a képzőművészet és a néptánc profilt fogjuk kifejleszteni, támogatni. Évek óta kiemelten hagyományos nagy rendezvényünk a Városi Néptánc Fesztivál, mely kiváló lehetőséget és alkalmat ad arra, hogy az amatőr néptánc csoportok városunkból és a kistérségből bemutatkozzanak, így építve a szakmai tapasztalatcserére, pedagógiai és baráti kapcsolatok elmélyítésére. A híres Kecskemét Táncegyüttes táncosai segítségével készül csoportunk a bemutatóra. A már 13 éve működő tűzzománc- és a rajz szakkör diákjai eredményesek, I. II. III. helyezéseket, különdíjakat érnek el városi és országos versenyeken. Minden évben a kecskeméti városi Paletta művészeti kiállításra beválogatják alkotásaikat.

A ?Messzehangzó? Alapítvány három fordulóból álló pályázatán művészeti tehetséggondozó ingyenes egyhetes tábort nyertünk. A Duna Aszfalt Kft által meghirdetett rajzpályázat keretében figyelemfelkeltő táblarajzával I. helyezést ért el 5. osztályos tanulónk. Az irodalmi és művészeti nevelés terén egyre népszerűbb a Kecskeméti Katona József Színház műsorainak látogatása diákjaink körében. A Színészek az Ifjúságért Alapítvány 17 db Ifjúsági bérlettel ajándékozta meg iskolánkat. Az irodalom szeretete, a színházlátogatások hatására 7. osztályos tanulónk a városi Petőfi Sándor szavalóversenyen I. helyezést ért el. Ebben a tanévben az a megtiszteltetés érte iskolánkat, hogy mi adhattuk elő városunk főterén,  március 15-e tiszteletére tervezett rendezvény ünnepi műsorát. A művészetek ötvözésével ? néptánc, ének, zene, versmondás ? pozitív érzelmeket nyújtó, megható műsort sikerült összeállítanunk kollégáinkkal, reméljük, több ember számára emlékezetes marad.

Iskolánk a művészeti nevelés valamint a mindennapos testnevelés mellett teret biztosít a versenysportra fogékony kisdiákoknak is. Évek óta részt veszünk az országos Bozsik-programban, ezáltal a labdarúgás utánpótlás bázis iskolája minden korcsoportban. Megyei bajnokságon 2014-ban IV. korcsoportban I., a II. korcsoportban III. helyezést ért el csapatunk.

A Mercedes-Benz Gyár Kosárlabda Akadémia és az Önkormányzat támogatásával megújult iskolánk tornacsarnoka. Már a második tanévtől a Mercedes-Benz Gyár Kosárlabda Akadémiája két előkészítő csoportja edz az iskola tanulóival heti 2 alkalommal.

A hagyományokat megőrizve, folyamatosan megújulva a modern iskola elvárásainak megfelelően végezzük a jövőben is nevelő-oktató munkánkat, hogy diákjaink tovább gyarapíthassák tudásukat.