2014 / 2015

2015. május 16-án, szombaton, “Családdal az egészségért” címmel családi napot szervezett a Nők a Nemzet Jövőjéért Egyesület a kecskeméti Benkó Zoltán Szabadidő Központban.

A színes sportprogramok között asztaliteniszezés, sakkozás, futás, foci és családi váltóversenyek szerepeltek.

Iskolánk összesen 25 fővel képviseltette magát.

A megnyitó után  a Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola, a Lánchíd Utcai Sporttagozatos Iskola és a Móra Ferenc Általános Iskola diákjai léptek fel jobbnál jobb műsorokkal. Drozdik Attiláné Ildikó néni vezetésével a 2.a és 2.b osztályos tanulók zenés műsort adtak elő furulyával és citerával.A műsor szereplői a következők voltak: Kovács Áron, Balogh Luca, Boros Zsófia, Kalusi Krisztián, Kiss Szeréna, Schuller Zoltán, Virtala Adam, Virtala, Joel és Gyóni Boglárka.

A sportprogramok futóversennyel kezdődtek. A kicsiknek 1, a nagyoknak 2 kört kellett lefutniuk a domb körül.

A nagyok versenyében a fiúknál egy 3. helyet szereztümk Garaczi Krisztián jóvoltából, míg a leányok versenyéban taroltunk, hisz az első három helyezett iskolánk tanulói közül került ki: 1.: Hornyák Beatrix 6.b, 2.: Lugosi Rebeka 7.a, 3.: Sági Letícia 6.b.

Az élmezőnyben végzett még: Szetlik Nikol 6.a, Szetlik Martina 6.a és Ferenczi Erika 6.b.

Asztalitenisz spotágban Szetlik Martina 2. helyezést ért el.

A lenépszerűbbnek a foci bizonyult. A három iskola körmérkőzéseket játszott és iskolánk az előkelő 2. helyetést szerezte meg.

A csapat tagjai voltak: Dobai Szebasztián 5.a, Horváth Viktor 5.a, Szajkó Attila 6.a, Garaczi Krisztián 7.a, Ferenczi Tamás 7.a, Rácz Szabolcs 7.a, Andrási Richárd 8.a, Kovács Bence 8.a, Rácz Bence 8.a és Veres Dávid 8.a.

Köszönjük a részvételt és az elért eredményekhez szívből gratulálunk.

SAM_4149

Az eseményről készült fényképek itt tekinthetők meg.

2015. május 5-én, és 6-án rendezték meg a Városi Atlétika Diákolimpiát A Széktói Stadionban.

Görög Attila

Az első nap a II. korcsoportos 4 tusa csapat a 6. helyezést érte el. Csapattagok: Nagy Brigitta, Schindler Kíra, Sipos Kornélia, Laczi Kitti.

A második nap a III. és IV. korcsoportok többtusaversenyei kerültek megrendezésre. A leány III. korcsoport csapata Maróti  Hellával és Csikós Szimonettával a 8. helyezést érte el, míg Görög Attila a szintén 8. helyezést elért fiúcsapat tagja volt.

Az első nap két kiemelkedő eredménye leány súlylökésben és fiú 300 méteres síkfutásban történt.

Leány súlylökésben Tanco Chynthia a harmadik, míg fiú 300 méteres síkfutásban Görög Attila szintén az előkelő harmadik helyezést szerezte meg, ezért mindketten jogot szereztek a 2015. május 12-én és 13-án megrendezésre kerülő Megyei Atlétika Diákolimpián való részvételre.

Az elért eredményekhez szívből gratulálunk, és további sportsikereket kívánunk.

SAM_4146Tanco Chynthia súlylökés III. helyezett

SAM_4148Görög Attila 300 méteres síkfutás III. helyezett

Juhász Imre 5.A osztályos tanuló

első helyezést

ért február 14-én el a Csongrádon megrendezett

Délkelet Magyarországi Területi Kötöttfogású Bajnokság és Gyermek Szabadfogású Birkózó Versenyen

46 kg-os súlycsoportban.

SAM_3286

Elért eredményéhez szívből gratulálunk.

Mikulás kupa

December 3-án rendeztük meg a Forradalom utcai nagycsoportos ovisokkal és iskolánk első osztályosaival a Mikulás kupát, melyen kiemelkedően teljesítettek az ovisok.

Másolat - SAM_2275
Szívből gratulálunk mindannyiuknak!

A további képek megtekintéséhez kattintson ide.

Főtéri korcsolyázási lehetőség

Iskolánk lehetőséget kapott, hogy keddenként testnevelés órák keretében használja a főtéri korcsolyapályát.

Tanulóink nagy örömmel próbálnak belemerülni e csodálatos téli sport rejtelmeibe.

Íme néhány kép:

[Not a valid template]

2014. december 1.-én és 2.-án került megrendezésre a Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola Lánchíd Utcai Sporttagozatos Iskola tornatermében a

Tapsifüles Kupa terematlétikai verseny,

melyen a 2004 és 2007 között született gyermekek mérhették össze tudásukat 30m-es és 300m-es síkfutásban, magasugrásban, helyből távolugrásban és kislabda hajításban.

Iskolánkat 6 leány és 17 fiú képviselte.

A legeredményesebb versenyző Ajtai Benjámin 2. a osztályos tanuló volt, aki a 30 m-es síkfutásban bronzérmet szerzett.

SAM_2397

Az elért eredményekhez szívből gratulálunk.

2014 október 4-5-én rendezték meg az Alsószéktói Melinda Park megnyitóját egy 24 órás futás keretében.

A város iskolái 60 perces intervallumokban voltak beosztva. A mi intézményünk diákjai október 4-én 15:00-16:00 óra között rótták a köröket. A rendezvény célja egyáltalán nem a versenyzés, sokkal inkább a részvétel volt.