Clipboard01

LOVASPROGRAM

2015.10.01-2015.10.10.

A program keretében ellátogattunk a közeli Júlia Lovasfarmra.

Két alkalommal a felső, két alkalommal az alsó tagozatos diákok vettek részt a programon. Ez összesen 120 gyermeknek nyújtott felejthetetlen élményt.

A felsősök gyalog, az alsósok busszal tették meg az utat.

A tanyára való megérkezés nagy öröm volt. A településformák tanulása után jó volt élőben is megnézni a tanultakat.

A gyerekek közelebb kerültek a természethez, az állatokhoz. Ló, tehén, birka, kutya simogatásra volt lehetőségük.

Betekinthettek az állatok gondozásába, takarmányozásába is.

Mindenki lovagolt és lovaskocsikázott. A lovaskocsikázás nagyon tetszett a tanulóknak, mivel a dombokon vágtató lovak a hullámvasútra emlékeztették őket.

Lovakat még nem mindenki látott ilyen testközelből, lenyűgözte őket az állatok magassága.

A lovaglást terápiás foglalkozásnak is használják, főleg autista gyerekeknél.

Ilyenkor átvehetik a ló ritmusát, lenyugszanak tőle.

Nagyon hasznos volt az ott eltöltött idő.

Kecskésné Marthi Mariann

projektmenedzser