Clipboard01

Informatika szakkörök

2015. szeptember 7 – 2015. október 16.

A pályázat keretében lehetőségünk volt két témakörben informatika szakkört tartani.

Az alsós tanulók két csoportja oktatóprogramokkal ismerkedett meg, melyeket ingyenesen lehet letölteni az internetről, valamint jól használható, igényes honlapok programjait ismerhették meg. A különböző tantárgyakhoz kapcsolódó programok érdekessé, változatossá tették a tanulást, gyakorlást. Az újfajta tanulásmód leköti a gyermekek figyelmét, saját tempóban, folyamatos ellenőrzés mellett szinte élmény lett a tanulás. Jól használható programokkal segítettük a tanulók tudatos internet használatát.

A felsős tanulók osztálynaptárt készítettek a Microsoft Office Publisher programjának segítségével és egyéb IKT eszközök használatával. Minden osztályból a szakkör tagjai elkészítettek erre a tanévre egy naptárt, melybe az iskolai programokat, eseményeket, osztályban lévő tanulók névnapjait írták be. A naptárat még jobban egyedivé, osztályra jellemzővé az osztályképek tették, melyeket a már eddigi fotó-galériából válogattak a tanulók. A különlegesség mellett törekedtünk a szép, esztétikus megjelenésre. Nyomtatás után az osztályt díszíti.

Szűcs Judit