Egészségnap

2010. január 15.

A TÁMOP 3.1.4. pályázat keretén belül megszerveztük és 2010. január 15-én lebonyolítottuk az egészségnapot. Célja, hogy megismerjék a diákok az egészséges életvitel fontosságát mind elméletben, mind gyakorlatban. Legyenek képesek és akarjanak is egészségükért tenni.

Felgyorsult világunkban a legnagyobb veszélyt a gyerekekre jelenti az oly sokszor hallható helytelen táplálkozás és mozgásszegény életmód.

Tanulóink egyre gyakrabban érkeznek reggeli nélkül. A szülők idő hiányában csak pénzt adnak reggelire, tízóraira, melyet a gyerekek édességre, cukros üdítőre költenek. Keveset mozognak, hiányosságokat mutat személyes higiéniájuk.

Ezeket helyeztük fókuszba egy napon, melyre játékos vetélkedővel, érdekes programokkal, reggeli tornával vártuk diákjainkat.

Napirend 2010. január 15.

7:45-8 reggeli torna az aulában

9:40 zöldségosztás a tantermekben, és a gyerekek által tízóraira hozott zöldségek, gyümölcsök megszámlálása

Tanórák után:

14:00-tól csapatverseny az ebédlőben, illetve focimeccs a tornateremben

k1

Diákjaink jóízűen fogyasztják a zöldséget, gyümölcsöt

k2

A délutáni vetélkedő pillanatképei

k3

Sorban állás az ebédlő előtt. Csak kézmosás után lehet belépni.

k4

Türelmes várakozás az egészség-barlang előtt, ahol például vérnyomást, súlyt mért a védő néni

k5

-és a boldog nyertesek