Őszi kavalkád

A TÁMOP 3.1.4. pályázat keretén belül szeptember 27. és október 17. között került sor az őszi kavalkád nevű 3 hetet meghaladó projektünk megvalósítására. Az összes alsós osztály részt vett a program megvalósításában. Az eltelt idő alatt a gyerekek sok tapasztalatot, ismeretet szereztek tantárgyi órákon, napközis foglalkozásokon, szakkörökön és tanórán kívüli alkalmakon is.

Célunk az volt, hogy diákjaink minél több oldalról megismerjék, majd összegezzék az őszről szerzett ismereteiket. Megfigyelték a természet változásait meséken, verseken, népi dalokon keresztül, kirándulást tettek az arborétumban.

Az esemény zárásaként diákjaink délután színvonalas műsort mutattak be egymásnak. Ezután csuhévirágot, levélmanót illetve sünit barkácsoltak. A sportosabbak gesztenye hokizhattak az udvaron, majd kipróbálhatták a tök szlalom nevű játékot. A jó hangulatú délutánt táncház zárta Molnár Máté vezetésével (Kecskemét Táncegyüttes).

Dobosné Seöbő Szilvia