Könyvtári események

Könyvtári búvárkodás

Téma: az év madara, az erdei fülesbagoly – Fekete István elbeszéléseiben és Móra Ferenc meséiben, valamint az ismeretterjesztő irodalomban, továbbá a digitális kultúrát érintve, a mme.hu honlapján a bagolyról megtekintettük egy rövid kisfilmet.

1858. november 20-án született Lagerlöf, Selma  (1858-1940) svéd regényírónő. Első női irodalmi Nobel-díjas. Nils Holgersson csodálatos utazása című meseregényről kerestek információkat számítógépen gyerekek, irodalom kutatáshoz. Olvasgattak, kölcsönöztek. Eljátszották a kölcsönző könyvtáros szerepét. Felváltva egymásnak kölcsönöztek könyveket.

Honfoglaló őseink nyomában QR kód kérdések. Történelem háziversenyen résztvevőkről képek a feladatok megoldása közben.