tamop

“FASCHING-KARNEVAL” PROJEKT

Nagy volt a sürgés-forgás 2014. február 21-én a Móra Ferenc Általános Iskola aulájában. A január 31-én induló TÁMOP 3.1.4 pályázat záró műsorára készülődtünk.

A téma a farsang volt. Több mint három hétig ismerkedtünk a karnevál eredetével, népszokásokkal, más népek ünnepi hagyományaival, farsangi ételekkel. Németórán feladatlapokat, memória játékot, plakátot készítettünk, rejtvényt fejtettünk, zene felismerésben vetélkedtünk. A többi órán dalokat énekeltek, álarcokat készítettek, hagyományokkal ismerkedtek, prezentációt készítettek.

A nagy napon a 2. a és b osztály Csipkerózsika történetét játszotta el német nyelven, a 3.a és b a színekről és foglalkozásokról énekelt. Egy hangulatos vers után a 4. a osztály és az alsós németesek fergeteges tánca következett. A jó hangulatot fokozta, hogy az angolosok és néhány tanító néni is csatlakozott a mulatsághoz. A hátteret a tanulók munkáiból nyílt kiállítás adta.

Délután a hagyományos jelmezes felvonulással, táncbemutatóval, zenebohócokkal folytatódott az ünneplés.