Ismertető

Iskolánk alapítványa az EFOP-1.8.5-17 pályázat nyertese lett az Egészséges étkezést és életstílust népszerűsítő programok a Móra Ferenc Általános iskolában címmel.

A projektünk átfogó célja – a felhívásban megfogalmazott célnak megfelelően – az egészséges életvitelhez szükséges tudás és készségek elsajátításának a hatékony támogatása, ezzel az egészségmegőrzés, betegségmegelőzés érdekében a gyermekek étkezési kultúrájának, étkezési körülményeinek javítása, a várható élettartam és az egészségben eltöltött életévek számának növelése.

Célunk ezzel összefüggésben kettős, egyrészt hogy a helyi iskolában tanuló diákok egészséges táplálkozáshoz szükséges tudása és készségei megszerzésének támogatása a szülők bevonásával, másrészt pedig a gyermekek intézményi étkeztetésének tárgyi körülményeinek javítása.

Menő Menzák program – EFOP-1.8.5-17-2017-00060 sajtóközlemény >>