tamop

2010. június 2-án került megrendezésre iskolánkban a

Német délután

elnevezésű program, mely egy 3 hetet meghaladó projekt lezárása volt. A 6.a osztály németes tanulói találták ki és szervezték meg az eseményt Ignácz Bencéné, Zsófi néni vezetésével.

A projektben résztvevő tanulók névsora:

Az eseményre az egész iskolából vártuk az érdeklődőket, de leginkább az alsó tagozatból voltak jelen szép számmal.

Az aulában felállított paravánokon a tanulók munkáit tekinthették meg az érdeklődők: plakátokat a német nyelvű országokról, textil – és bőrmaradék felhasználásával készült képeket német népviseletekről, térképeket és egyéb a témához kapcsolódó munkákat.

A projekt résztvevői nemcsak német, hanem magyar, földrajz, informatika és rajz órán is foglalkoztak a német nyelvű országokkal. Informatika órán pl. Power Point bemutatókat készítettek Németországról, melyet szintén megtekinthett a közönség.

A megnyitón Bozóné Wolf Kati néni és szakkörösei adtak elő német táncokat, majd csatlakoztak hozzájuk a hatodikosok is.

Ezután különböző programok közül választhattak a vendégek: kézműveskedés (textilkép készítése), quizjáték (ahol a kérdésekre a plakátokon kellett megkeresni a választ), puzzle (térkép kirakás) és táncház.

Minden egyes foglalkozáson való részvételért 1 játékeuró járt, melyet a büfében tejes kávéra és süteményre lehetett elkölteni.

Reméljük, hogy aki eljött, jól szórakozott és tartalmasan töltötte el ezt az egy órát.

A délután hangulatáról adjanak ízelítőt az alábbi képek:

Kati néni és táncosai nyitották meg a délutánt

A hatodikosok tánca

Nagy volt az érdeklődés a quiz és puzzle asztaloknál

Szorgos munkával készülnek a textilképek

A büfében a bátrabbak németül kérték a süteményt és a kávét

Schuster, vagyis cipész – tánc tanulása a táncházban