tamop

TÁMOP 3.1.4

Jó gyakorlatok

“Jó gyakorlatok” Egerben

A TÁMOP 3.1.4 pályázat keretén belül iskolalátogatást szerveztünk. “Jó gyakorlatokat” vettünk 2010. május 7-én az egri Dr. Kemény Ferenc Általános Iskolában.

A koordinátor bemutatta az intézményt, megismerkedtünk a tárgyi feltételekkel és betekintést nyertünk az iskolában működő reformpedagógia: Jena Plan programba.

Tanulmányoztuk szövegértésből, matematikából a kompetencia alapú oktatást, kooperatív tanulásszervezést.

Óralátogatásokon vettünk részt. Az órák utáni tapasztalatcserén megbeszéltük a látottakat, elemeztük az órát, beszélgettünk a közös problémáinkról. A két iskola szaktanárai egymással beszélgetéseket folytattak, tapasztalatcsere történt. Munkánk során igyekszünk hasznosítani az ott látottakat, hallottakat.